OPM
0802.2017

Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w Krakowie i Katowicach

  • OPM
  • Wydarzenie

W 2018 r. Kraków i Katowice, czyli dwa polskie Miasta Kreatywne UNESCO wspólnie będą gospodarzami Kongresu Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Kongres, który zaplanowano na początku czerwca 2018 r., ma m.in. podkreślić znaczenie wiedzy i kreatywności jako siły napędowej rozwoju współczesnych miast. W wydarzeniu weźmie udział 450 delegatów z około 200 miast z całego świata. Podczas tygodniowej wizyty będą uczestniczyć w formalnych obradach dotyczących, między innymi strategii rozwoju Sieci, spotkaniach podgrup (film, muzyka, literatura, media arts, dizajn, gastronomia, rzemiosło i sztuka ludowa).

„To są eksperci, naukowcy, samorządowcy, prezydenci miast, innowatorzy, którzy będą wymieniać się swoimi projektami cross-sektorowymi, będą zapraszać inne miasta do współpracy, do współtworzenia ważnych międzynarodowych innowacyjnych projektów, ale też będą prezentować swoje działania, dobre praktyki i swoje narzędzia do mierzenia wpływu kultury innowacyjności na rozwój miast” – mówił Robert Piaskowski, wicedyrektor ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Sieć Miast Kreatywnych (Creative Cities Network) jest programem UNESCO istniejącym od 2004 roku, który ma na celu promowanie praktyk współpracy pomiędzy miastami, które wiążą swój rozwój z sektorem kreatywnym. Tytuł Miasta Kreatywnego jest przyznawany w 7 dziedzinach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, design, rzemiosło i sztuka ludowa oraz gastronomia. Pierwszym polskim i drugim anglojęzycznym miastem, które otrzymało taki tytuł był Kraków, który 2013 r. został Miastem Literatury. Dwa lata później Katowicom przyznano tytuł Miasta Muzyki.


like_obserwatorium_miasta-minBądź na bieżąco i polub nas na Facebooku


[ezcol_1third]OFERTA_OPM
Oferta dla autorów publikacji


[/ezcol_1third][ezcol_1third]ted_najlepsze o mieście_opm_obserwatorium-min
Najbardziej inspirujące wystąpienia TEDx o mieście

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]kalendarz_wydarzenia_konferencje_obserwatorium_promo-min
Kalendarz miejskich wydarzeń
[/ezcol_1third_end]

Możliwość komentowania została wyłączona.