OPM

Miasto360

Jedną z jedenastu stref WUF na mieście była strefa Miasto360 zorganizowana w Klubie Królestwo oraz galerii Rondo Sztuki na Rondzie im. gen. J Ziętka. Gospodarzem strefy był Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Program strefy łączył w sobie wydarzenia merytoryczne, artystyczne oraz rozrywkowe, a lokalizacja w pobliżu wejścia na teren forum sprzyjała zgromadzeniu dużej publiczności.

Przez 4 dni na scenie Miasta360 odbyły się 24 wydarzenia, z czego 15 było transmitowanych online. Gościliśmy 78 prelegentów oraz ponad 1200 słuchaczy stacjonarnie i 7812 online. Wśród prelegentów pojawiły się takie osoby jak: Juan Carlos Carvajal Bermudez, Paul Manwaring, Siarhei Liubimau, Maximillian Becker, Fredrik Kullberg, Aleksandra Zemke, Joanna Erbel, Filip Springer, Magdalena Okraska, Marcin Żebrowski czy Wojciech Jarczewski. W programie znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele dyskusyjne, spotkania autorskie oraz spotkania networkingowe. Dodatkowo w strefie można było odebrać liczne darmowe publikacje pracowników Instytutu oraz poczęstować się darmową kawą lub herbatą.

Strefa była otwarta zarówno dla gości WUF11 jak i dla mieszkańców Katowic i całej Metropolii. Wydarzenia odbywały się w języku polskim oraz angielskim. Naszym gościom zapewniliśmy tłumaczenie na PJM oraz zadbaliśmy o dostępność strefy dla osób poruszających się na wózkach. Sesje były nagrywane i już niedługo pojawią się na naszym kanale na portalu Youtube.

Cele Zrównoważonego Rozwoju realizowane w programie strefy:

Na czas WUF11 katowickie ASP przygotowało dwie wystawy, które można oglądać w Rondzie Sztuki: „Utopie/Dystopie. Przyszłość miasta” oraz „Tratwa”. Wystawy dostępne będą do 24.07.2022 roku.