OPM
0702.2017

A<24: Miasto muzyki (9-12.03 / Katowice)

  • OPM
  • Wydarzenie

11-12 marca w Katowicach odbędzie się czwarta edycja warsztatów A<24. Tematem przewodnim wydarzenia jest ,,Miasto muzyki”. Do udziału zaproszeni są studenci i absolwenci studiów zainteresowani kwestiami miejskimi.

Co można zrobić przez 24 godziny? Już po raz czwarty organizatorzy A<24 wraz uczestnikami przekonują, że w ciągu doby możliwe jest stworzenie ciekawych pomysłów na miasto, a nawet ich prototypownie. Tytułowe 24 godziny nie są, jakby się mogło wydawać, wyłącznie chwytliwym hasłem. Właśnie tyle czasu mają uczestnicy na opracowanie swoich pomysłów. Tematem tegorocznej edycji warsztatów jest ,,Miasto muzyki”. To nawiązanie do tytułu nadanemu Katowicom – Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki.

Porozmawiajmy i poznajmy się

Wydarzeniu towarzyszy spotkanie pt. ,,Jak budować relacje pomiędzy animatorami kultury, miejskimi instytucjami i mieszkańcami?”. W dyskusji, która odbędzie się 9 marca w Drzwiach Zwanych Koniem, weźmie udział: Przemysław Sołtysik (Ars Independent / Drzwi Zwane Koniem), Szymon Pieczyński (Kava Studio / Gruba, Śląski kolektyw ludzi kreatywnych), Patrycja Mucha (Reflektor. Rozświetlamy Kulturę / Katowickie Forum Społeczne Ludzi Kultury) oraz Grzegorz Gawron (Uniwersytet Śląski / ASP w Katowicach). Z kolei 10 marca można wziąć udział w koncercie oraz kolacją przygotowaną dla tutorów, sponsorów, partnerów i uczestników warsztatów.

Studenci, absolwenci i tutorzy

Warsztaty A<24 skierowane są do wszystkich studentów i absolwentów zainteresowanych miastami. Otwarta formuła pozwala spotkać się i wspólnie działać osobom związanymi z architekturą, kierunkami artystycznymi i miejskimi (np. gospodarka przestrzenna, socjologia).

Dodatkowo nad pracami czuwają tutorzy – osoby, które od wielu lat zajmują się praktycznie lub naukowo miastami. W ubiegłych latach projekty były konsultowane m.in. z Pawłem Jaworskim, Bogną Krystek-Kucewicz, Izą Rutkowską, Jarosławem Makowskim oraz kolektywem Palce Lizać. W tym roku w role tutora wcieli się: Łukasz Pancewicz, Magdalena Wrzesień, Natalia Pietruszewska, Matylda Salajewska, Magdalena Łukasz, Łukasz Dziedzic, Marta Nowak, Grupa GDYBY, Magda i Michał Kopaniszyn, Marta Gawin, Joanna Rodo, Paulina Rojek-Adamek, Ewa Rudnicka, Magdalena Szwajcowska, Michał Majewski, Marcin Szafrański i Artur Semeniuk, Anna Kopaczewska, Grzegorz Gawron.

Warsztaty odbędą się 11-12 marca. Aby wziąć w nich udział konieczne jest wykonanie tzw. wstępniaka. Rekrutacja wraz z nadsyłaniem swoich prac trwa do 23:59 25.02.2017 roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program:
09.03.2017
Czwartek 18.00 – 19.00
A<SYMETRIE: dyskusja na temat związany z warsztatami

Drzwi Zwane Koniem, ul. Warszawska 37 Katowice

10.03.2017
Piątek 19:00 – 22:00
A<SYNCHRONIZACJE: koncert wraz z kolacją dla tutorów, sponsorów, partnerów i uczestników warsztatów

Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek w Katowicach, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211

11-12 marca 2017
Sobota 10.00 – niedziela 10.00
A<24 2017 x Miasto Muzyki (warsztaty)

Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek w Katowicach, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211

Więcej informacji na stronie A<24 2017 x Miasto Muzyki.


like_obserwatorium_miasta-minBądź na bieżąco i polub nas na Facebooku


[ezcol_1third]OFERTA_OPM
Oferta dla autorów publikacji


[/ezcol_1third][ezcol_1third]ted_najlepsze o mieście_opm_obserwatorium-min
Najbardziej inspirujące wystąpienia TEDx o mieście

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]kalendarz_wydarzenia_konferencje_obserwatorium_promo-min
Kalendarz miejskich wydarzeń
[/ezcol_1third_end]

Możliwość komentowania została wyłączona.