OPM
2105.2024

Porozmawiajmy o rozwoju miast w województwie dolnośląskim. Zapraszamy na debatę z udziałem samorządowców i ekspertów

  • OPMR
  • Artykuł

27 maja o godzinie 10:00 na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu odbędzie się seminarium „Hierarchia funkcjonalna miast w województwie dolnośląskim jako punkt wyjścia do kształtowania polityk regionalnych i miejskich”.

Organizatorem spotkania jest Instytut Rozwoju Miast i Regionów w ramach Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a partnerami merytorycznymi Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich oraz Związek Województw RP.

Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem województwa dolnośląskiego, będzie punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak skuteczniej odpowiadać na indywidualne potrzeby rozwojowe miast przy uwzględnieniu roli, jaką pełnią one w regionie.

hierarchia funkcjonalna miast w województwie dolnośląskim - demografia

hierarchia funkcjonalna miast w województwie dolnośląskim - nadwyżka
• Sieć miejska województwa dolnośląskiego jest w dużej mierze efektem uwarunkowań historycznych – jest bardzo gęsta w obszarze sudeckim i podsudeckim (żyznej Niziny Śląskiej), rzadsza natomiast na obfitującej w lasy północy województwa.
• Metropolia wrocławska organizuje sieć osadniczą szczególnie we wschodniej części województwa.
• W południowej i centralnej części województwa znajdują się trzy ośrodki o randze subregionalnej: Wałbrzych, Legnica i Jelenia Góra.

Więcej o tematyce seminarium przeczytać można w artykule opublikowanym na stronie Portalu Samorządowego.

***

REJESTRACJA NA SEMINARIUM:
https://forms.gle/xtiE8fHH5BDwA6e3A

Seminarium „Hierarchia funkcjonalna miast w województwie dolnośląskim jako punkt wyjścia do kształtowania polityk regionalnych i miejskich” odbędzie się 27 maja 2024 r. o godzinie 10:00 na Uniwersytecie Dolnośląskim (Wrocław, ul. Strzegomska 55, sala 111). W razie pytań prosimy o kontakt: kpiech@irmir.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *