OPM

Noclegi i transport

Noclegi

W celu skoordynowania działań i zapewnienia najlepszego poziomu usług hotelowych, powstała dedykowana strona WUF 11 Hotels. Można na niej znaleźć szczegółowy wykaz ofert wraz z cenami, opiniami użytkowników czy informacją o odległości od Międzynarodowe Centrum Konferencyjnego, w którym odbędzie się wydarzenie. Znajdują się tam również informacje dotyczące dostępności.

Oprócz tego zachęcamy do rezerwacji noclegów poprzez  https://www.booking.com/ lub https://www.airbnb.pl/. Warto zwrócić uwagę na miejscowości znajdujące się poza Katowicami, ale w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Część z nich to miasta graniczące bezpośrednio z Katowicami. Z Chorzowa, Bytomia, Siemianowic Śląskich czy innych miast można do Katowic swobodnie dojechać autobusem, tramwajem lub pociągami Kolei Śląskich.  

 

Dobrym rozwiązaniem jest również nocleg w Krakowie. Obecnie pociąg na trasie Kraków – Katowice może jechać mniej niż godzinę, a baza noclegowa Krakowa jest niezwykle różnorodna. 

 

 

Dodatkowe pytania można kierować mailowo pod adres: contact@WUF11hotels.pl.

Transport

Zbiorowy Transport Publiczny na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Dla wszystkich uczestników WUF11 dostępny jest bezpłatny zbiorowy transport publiczny organizowany przez ZTM (Zarząd Transportu Metropolitalnego) na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Bezpłatne przejazdy zbiorowym transportem publicznym dla uczestników WUF11 są nielimitowane i dostępne w terminie od 23.06. do 03.07. br.

Dokumentem uprawniającym do darmowych przejazdów jest identyfikator, który uczestnik odbiera osobiście w punkcie odbioru identyfikatorów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach. Dlatego do chwili odebrania identyfikatora, uczestnik jest zobowiązany do opłacania przejazdów transportem publicznym zgodnie z obowiązującymi taryfami przewoźników.

Tutaj uzyskają Państwo informacje na temat dostępnych linii autobusowych i tramwajowych ZTM łączących rekomendowane hotele z MCK oraz najbliższe przystanki w okolicy rekomendowanych hoteli oraz MCK.

Shuttle bus

Ponadto dla uczestników WUF11 dostępne są 2 linie shuttle bus WUF1 i WUF 2 kursujące według tego rozkładu w terminie od 23.06. do 03.07. br. między dworcem kolejowym w Katowicach a MCK.

Zachęcamy również do sprawdzania zaktualizowanych rozkładów jazdy na stronie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/

Transport z lotniska Katowice Pyrzowice – Katowice Dworzec

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach można dostać się do centrum Katowic transportem publicznym ZTM. Linia o nazwie AP, kursuje na trasie Katowice Sądowa – Pyrzowice Port Lotniczy. Szczegółowe informacje na temat linii lotniskowych dostępne są na stronie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-ap/?lang=pl  . Transport jest bezpłatny dla uczestników na podstawie identyfikatora w terminie 23.06.-03.07). Pierwszy kurs do centrum Katowic po przylocie jest w związku z tym odpłatny według taryfy przewoźnika (ok 6 zł). Łączny czas podróży ok 50 min. Autobus zatrzymuje się również na przystanku Katowice Strefa Kultury (NOSPR) w sąsiedztwie MCK.

Transport z lotniska Kraków Balice – Kraków Główny – Katowice Dworzec PKP

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice można dostać się do centrum Krakowa pociągiem Kolei Małopolskich, dojeżdżając do stacji Kraków Główny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Kolei Małopolskich: https://www.kolejemalopolskie.com.pl/pl/rozklad-jazdy/wieliczka-rynek-kopalnia-krakow-glowny-krakow-lotniskoairport.

Przesiadając się na stacji Kraków Główny na pociąg Kolei Śląskich (https://www.kolejeslaskie.com/) lub POLREGIO (https://bilety.polregio.pl/) można dojechać do centrum Katowic.

Przejazd na całej trasie od lotniska Kraków Balice – Kraków Główny – Dworzec Kolejowy Katowice jest bezpłatny dla uczestników WUF11 na podstawie identyfikatora. W związku z tym pierwszy kurs do Katowic po przylocie, na całej trasie, jest odpłatny zgodnie z taryfami przewoźników (łączny koszt ok. 30 zł). Łączny czas podróży wynosi ok. 1,5 godziny (należy dokładnie oszacować czas przesiadki w zależności od godzin odjazdu pociągów).

UWAGA!

Zwracamy uwagę, aby korzystając z bezpłatnego transportu na podstawie identyfikatora WUF11, upewnili się Państwo, że podróżują środkami publicznego transportu, które oferują bezpłatne przejazdy dla uczestników WUF11, a do których należą wszystkie linie obsługiwane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego ZTM.

Bezpłatne podróżowanie kolejami Śląskimi, POLREGIO oraz Kolejami Małopolskimi na podstawie identyfikatora możliwe jest wyłącznie na trasie Lotnisko Kraków Balice – Kraków Główny – Katowice Dworzec Kolejowy. Identyfikator nie upoważnia do darmowych przejazdów kolejami innych trasach na terenie Województwa Śląskiego oraz Małopolskiego.