OPM
2706.2022

11. sesja Światowego Forum Miejskiego już otwarta!

  • OPM
  • Artykuł

Ruszyły wydarzenia 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach! W Międzynarodowym Centrum Kongresowym stawiło się ponad 20 tysięcy przedstawicieli administracji, nauki, organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych sprawami miejskimi i tym, by miasta przyszłości były przyjazne mieszkańcom.

Główny program WUF11 jest bogaty, ale poza sesjami i debatami warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się na sali wystawowej Urban Expo. Dużą jej część stanowi przestrzeń przygotowana przez Polskę – gospodarza tegorocznej imprezy. Program Pawilonu Polski tworzył Instytut Rozwoju Miast i Regionów, dlatego szczególnie zachęcamy do jego odwiedzenia. Podczas spotkań, które będą miały w nim miejsce, goście zapoznają się między innymi z doświadczeniami transformacyjnymi polskich miast.

IRMiR brał również udział w planowaniu wydarzeń „Ścieżki europejskiej”, ale jej gospodarzami są przedstawiciele organizacji kształtujących polityki miejskiej z całego kontynentu. Przygotowanym przez nich sesjom towarzyszy cieszący się dużą popularnością pokaz posterów.

Odetchnąć od głównej przestrzeni 11. sesji Światowego Forum Miejskiego można w strefie Obserwatorium Polityki Miejskiej, Urban Lab i katowickiego ASP, czyli Miasto360, którą znajdziecie w Rondzie Sztuki. Zaczynamy tam od WUF-owych śniadań (już o 8:00), a potem rozmawiamy z aktywistami, samorządowcami czy autorami książek. Miasto360 to również miejsce forów laboratoriów miejskich i obserwatoriów polityki miejskiej z udziałem ekspertów z całego świata.

Chcesz uczestniczyć zdalnie w wydarzeniach World Urban Forum, które przygotowujemy? Zapraszamy na nasze kanały.

 

Transmisje ze strefy Miasto360 możesz oglądać na

Stronie OPM na Facebooku: https://www.facebook.com/obserwatorium.miast

Kanale YouTube OPM: https://www.youtube.com/c/ObserwatoriumPolitykiMiejskiejIRMiR

Stronie Urban Lab na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLab.net

Transmisje z Pawilonu Polski możesz oglądać na

Kanale YouTube OPM: https://www.youtube.com/c/ObserwatoriumPolitykiMiejskiejIRMiR

Możliwość komentowania została wyłączona.