OPM
0210.2017

Internetowe Centrum Rewitalizacji

  • OPM
  • Artykuł

Polskie samorządy są dopiero na początku długiego procesu jakim jest rewitalizacja. Przybywa jednak miejsc, które pełnią rolę merytorycznego wsparcia. Powstał nowy portal skierowany do osób zajmujących się rewitalizacją. 

Instytut Metropolitalny stworzył Internetowe Centrum Rewitalizacji. To kolejny portal, dzięki któremu można poszerzać wiedzę w zakresie rewitalizacji. Dotychczas osoby poszukujące informacji na ten temat mogły korzystać m.in. z portalu Centrum Wiedzy czy Obserwatorium Polityki Miejskiej IRM. W projekt Instytutu zaangażowani są teoretycy jak i praktycy, którym bliski jest temat rewitalizacji, m.in. Jacek Grunt-Mejer, dr Łukasz Pancewicz, prof.  Iwona Sagan i dr Jakub H. Szlachetko. Projekt jest finansowany dzięki środkom pochodzących z konkursu grantowego – Lechstarter, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

W ramach portalu dostępny jest komentarz do ustawy o rewitalizacji, wyjaśniający przepisy w niej zawarte i wskazujący prawidłowe praktyki ich stosowania. Dostępne są także dobre praktyki rewitalizacyjne. Obecnie jest dziesięć opisów, przedstawiających proces rewitalizacji m.in. w Łodzi, Warszawie oraz Wałbrzychu. Oprócz tego na portalu można skorzystać z opracowanej bazy orzecznictwa, czyli przeglądu i analiz orzecznictwa sądowego i administracyjnego dotyczącego rewitalizacji. Kolejnym elementem prawnym są zamieszczone opinie prawne odnoszące się do poszczególnych problemów rewitalizacyjnych. Jak zapowiadają twórcy, portal będzie na bieżąco rozwijany.

Internetowe Centrum Rewitalizacji
https://rewitalizacja.im.edu.pl/


Zobacz także:

[ezcol_1third]Delimitacja_krok_po_kroku-Metoda_wyznaczenia_obszaru_zdegradowanego_obszaru_rewitalizacji_GPR_MIB_Jarczewski

Delimitacja krok po kroku. 
Metoda wyznaczenia obszaru zdegradowanego
i obszaru rewitalizacji na potrzeby gminnych
programów rewitalizacji
[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

miast

Ludzie- przestrzeń – zmiana
Dobre praktyki w rewitalizacji polskich miast

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]kalendarz_wydarzenia_konferencje_obserwatorium_promo-min

Kalendarz wydarzeń
Konferencje/spotkania/debaty
[/ezcol_1third_end]


[ezcol_1fifth]   [/ezcol_1fifth] [ezcol_3fifth]I_Kongres_polityki_miejskiej_opm-obserwatorium2-min

I Kongres Polityki Miejskiej

Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się 16 i 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
W trakcie Kongresu zostaną poruszone kwestie:

mieszkalnictwa
 mobilności
 jakości powietrza
 rozwoju gospodarczego
 przestrzeni miejskiej
 rewitalizacji

[/ezcol_3fifth] [ezcol_1fifth_end]   [/ezcol_1fifth_end]

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.