OPM
1203.2017

Konkurs o nagrodę Ministra za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji

  • OPM
  • Artykuł

Po konkursie dotyczącym prac twórczych oraz prac naukowych w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego przyszedł czas na rewitalizację.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło konkurs o nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Celem konkursu jest promocja najlepszych projektów, dokumentów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które będą mogły służyć za wzór dla następnych działań w tym obszarze.

Nagroda zostanie przyznana w 10 kategoriach konkursowych: gminny program rewitalizacji, opracowania analityczne, miejscowy plan rewitalizacji, konsultacje społeczne, przedsięwzięcia społeczne, mieszkalnictwo, lokalna gospodarka, środowisko, przyroda i krajobraz, kompleksowość rewitalizacji, umowa urbanistyczna. Termin składania wniosków konkursowych ubiega 31 marca 2017 roku.

Jak informuje Ministerstwo, prace konkursowe mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w plebiscycie internetowym na najpopularniejsze opracowanie dotyczące rewitalizacji. Celem przeprowadzenia plebiscytu jest promocja rewitalizacji i jej znaczenia dla przestrzeni i zmian społecznych. Oceny prac konkursowych dokonają internauci, którzy wybiorą najlepsze projekty spośród zgłoszonych miejscowych planów rewitalizacji oraz przedsięwzięć rewitalizacyjnych: społecznych, w dziedzinie mieszkalnictwa, lokalnej gospodarki oraz środowiska, przyrody i krajobrazu.

[ezcol_1half]Szczegółowe informacje o konkursie
Regulamin Konkursu
Regulamin Zespołu do oceny osiągnięć w dziedzinie rewitalizacji
Wniosek zgłoszeniowy [/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Zgłoszenie opracowania do plebiscytu internetowego wymaga przesłania wraz z zgłoszeniem do Konkursu dodatkowych załączników:
– wypełnionej fiszki projektu plebiscytowego
– zgody na publikację fiszki na stronie internetowej MIB

[/ezcol_1half_end]


like_obserwatorium_miasta-minBądź na bieżąco i polub nas na Facebooku


[ezcol_1third]zieleń_w_miastach_ile_jest_warta-min
Drzewa. Zielony kapitał miast. Ile są warte?

[/ezcol_1third][ezcol_1third]konkurs_MIiB-min
2 konkursy o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa: za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za prace naukowe

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]kalendarz_wydarzenia_konferencje_obserwatorium_promo-min
Kalendarz miejskich wydarzeń
[/ezcol_1third_end]

 

Możliwość komentowania została wyłączona.