OPM
1306.2017

Konsultacje standardów projektowania uniwersalnego

  • OPM
  • Artykuł

Fot. Max Wei, Flickr.

Do 14 lipca można zgłaszać uwagi do projektu standardów projektowania uniwersalnego, opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Od 12 czerwca do 14 lipca do konsultacji został skierowany projekt wytycznych i rekomendacji ,,Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami mając na uwadze koncepcję uniwersalnego projektowania”. Projekt standardów powstał jako poradnik – kodeks dobrych praktyk, w którym zawarte są rekomendowane rozwiązania projektowe. Opracowanie powstało w odpowiedzi na współczesne trendy i tendencje w projektowaniu przestrzeni, coraz większą świadomość i potrzebę projektowania zgodnie ze zróżnicowanymi potrzebami zmieniającego się społeczeństwa.

Celem poradnika jest wskazanie rozwiązań w zakresie kompleksowego dostosowania projektowanych budynków do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami, osób starszych lub rodziców z małymi dziećmi. Poradnik odnosi się do rozwiązań dotyczących projektowania i budowy poszczególnych elementów budynku i jego najbliższego otoczenia w obowiązujących przepisach, jednocześnie wskazując na oczekiwane funkcjonalności z punktu widzenia odbiorcy zmagającego się z równymi dysfunkcjami.

Pobierz 

Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami mając na uwadze koncepcję uniwersalnego projektowania

Osoba do kontaktu

Karolina Gzowska, Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji
karolina.gzowska@mib.gov.pl[ezcol_2third]Odkrywanie piękna miast. Dwa lata z ustawą krajobrazową-min
23.06 | Seminarium: Odkrywanie piękna miast [/ezcol_2third] [ezcol_1third_end]design_obserwatorium_prom-min(1)
Design. Od jajka do miejskiej przestrzeni[/ezcol_1third_end]

Możliwość komentowania została wyłączona.