OPM
1103.2022

“Narzędziownik dla społeczności lokalnych” Przedłużenie naboru!

  • OPM
  • Artykuł

Przedłużenie naboru do konkursu dla studenckich kół naukowych – “Narzędziownik dla społeczności lokalnych”.

Wraz z początkiem 2022 roku rozpoczęliśmy tworzenie Narzędziownika dla społeczności lokalnych. Jest to pilotażowy, internetowy przewodnik dla mieszkańców. Ma dotyczyć działań partycypacyjnych w polskich miastach. Narzędziownik ma stanowić z jednej strony – internetową encyklopedię dla mieszkańców, zawierającą bazę wiedzy dotyczącą tego jak mogą wpływać na przestrzeń miejską oraz na procesy zarządzania miastem (w formule wiki). Z drugiej – platformę wymiany doświadczeń oraz możliwości komunikowania się pomiędzy mieszkańcami, społecznikami i aktywistami miejskimi. W ramach narzędzia ogłosiliśmy konkurs dla studenckich kół naukowych, którego przedmiotem jest współpraca przy tworzeniu jego treści.

Chcielibyśmy poinformować o przedłużeniu ww. konkursu do dnia 25 marca 2022 r.

Bardzo serdecznie zachęcamy do aplikowania wszystkie studenckie koła naukowe, których członkowie są zainteresowani problematyką miejską!

Zgodnie z założeniami projektu w okresie od kwietnia do września 2022 roku, wyłonione w konkursie koła naukowe, będą rywalizować pod względem:

  • liczby wprowadzonych haseł o Narzędziownika,
  • liczby odwiedzin zewnętrznych użytkowników na stronach poświęconych wprowadzanym hasłom,
  • różnorodności wprowadzanych haseł, w jak największej liczbie kategorii narzędzia.

Instytut Rozwoju Miast i Regionów zapewni weryfikację merytoryczną lub uzupełnienie haseł cząstkowo wpisanych do Narzędziownika oraz obsługę informacyjną. Obecnie trwają końcowe prace nad serwisem internetowym narzędzia.

Dla sześciu kół naukowych, które osiągną łącznie najwyższe wyniki, przewidzieliśmy nagrodę finansową w wysokości 7 tys. zł brutto. Zainteresowane studenckie koła naukowe prosimy o zgłoszenia na adres narzedziownik@irmir.pl w terminie do 25 marca 2022 r. Zgłoszenia powinny mieć formę listów motywacyjnych i zawierać informacje o dotychczasowej działalności studenckiego koła naukowego, jego profilu i tematach, które SKN planuje rozwijać w Narzędziowniku. Zakres tematyczny (kategorie) Narzędziownika jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie obszary działalności samorządu lokalnego, w które mogą być zaangażowani mieszkańcy. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu (narzedziownik@irmir.pl).

Nie zapomnij, by

śledzić nas na facebooku

obserwować na Twitterze

oglądać na YouTube

spojrzeć, co na naszym LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.