OPM
0310.2016

Nowe narzędzie dla zrównoważonych miast

  • OPM
  • Artykuł

/Johannesburg, Wikimedia Commons.

Częstym problemem z jakim mierzą się miasta przy planowaniu działań na rzecz klimatu, jest brak odpowiednich danych niezbędnych na drodze zrównoważonego rozwoju. Bank Światowy wraz partnerami opracował nowe narzędzie pomagające miastom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

W Nowym Jorku, podczas ,,Climate Week”, Bank Światowy wraz C40 Cities i Compact of Mayors zaprezentował nowe interaktywne i darmowe narzędzie do walki ze zmianami klimatu – CURB (Climate Action for Urban Sustainability).

Jak przekonuje Stephen Hammer z Banku Światowego, CURB w oparciu o zgromadzone dane pomaga miejskim władzom łatwiej identyfikować problemy, dobierać opłacalne i skuteczne rozwiązania niezbędne do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. CURB umożliwia również prognozowanie możliwych do uzyskania oszczędności i zwrotu z inwestycji w zależności od wybranego scenariusza działań.

Rozwiązanie obecnie testowane m.in. Bangkoku, Johannesburgu i Buenos Aires. Jednak do 2020 roku ma być ono dostępne dla wszystkich 86 członków C40 Cities Climate Leadership Group, do których należy m.in. Warszawa.

Więcej o CURB na stronie Banku Światowego.

 


RAPORT

Możliwość komentowania została wyłączona.