OPM
1702.2017

2 konkursy o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa: za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za prace naukowe

  • OPM
  • Artykuł

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, oraz za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Osiągnięcia twórcze

W konkursie tym, w dziedzinie architektury i budownictwa, mogą brać udział autorzy projektów budowlanych zrealizowanych ze szczególnym zastosowaniem nowatorskich rozwiązań techniczno-materiałowych i technologicznych, projektów infrastrukturalnych, w których zastosowano rozwiązania przyjazne środowisku. Przedmiotem konkursu są również projekty, gdzie zastosowano nowatorskie rozwiązania techniczno-materiałowe i technologiczne.

W dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego przedmiotem konkursu lokalne i regionalne dokumenty planistyczne, tj. uchwalone plany miejscowe, studia oraz plany zagospodarowania przestrzennego województw. Zgłoszenia mogą nadsyłać wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, radni gmin, marszałkowie województw i inni członkowie zarządu województw, radni sejmików województw, w zakresie projektów dotyczących reprezentowanych przez nich odpowiednio gmin lub województw.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2017 rokuWięcej informacji na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa [link].

Prace dyplomowe oraz publikacje

Drugi konkurs Ministerstwa dotyczy prac naukowych, tj. prac inżynierskich, magisterskich, rozpraw doktorskich i habilitacyjnych oraz krajowych publikacji. Prace konkursowe nie powinny być obronione lub opublikowane w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody. Wnioski o przyznanie nagród mogą składać za prace dyplomowe – rady wydziałów uczelni, rady naukowe uczelni lub jednostki organizacyjne uprawnione do nadawania stopni naukowych, za rozprawy doktorskie i habilitacyjne – jednostki organizacyjne uprawnione do nadawania stopnia naukowego doktora, a za publikacje krajowe – wydawnictwa oraz jednostki organizacyjne i instytucje zatrudniające autorów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2017 rokuWięcej informacji na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa [link].


like_obserwatorium_miasta-minBądź na bieżąco i polub nas na Facebooku


[ezcol_1third]Kopenhaga_strategia_turyści-min
Nowa strategia Kopenhagi: ,,poczuj się jak w domu”

[/ezcol_1third][ezcol_1third]ted_najlepsze o mieście_opm_obserwatorium-min
Najbardziej inspirujące wystąpienia TEDx o mieście

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]kalendarz_wydarzenia_konferencje_obserwatorium_promo-min
Kalendarz miejskich wydarzeń
[/ezcol_1third_end]

Możliwość komentowania została wyłączona.