OPM
2004.2022

„Świadczenie mieszkaniowe i inne formy wsparcia uchodźców”

  • OPM
  • Artykuł

Zmieniamy nieco formułę naszych Raportów i prezentujemy państwu pierwszy z serii mini-raportów mieszkaniowych. Opracowanie „Świadczenie mieszkaniowe i inne formy wsparcia uchodźców” jest bardzo powiązane z obecną sytuacją – napływających do Polski z Ukrainy osób i rodzin – i pokazuje problemy, które nawarstwiają się na styku systemów pomocy społecznej i mieszkalnictwa od wielu lat.

Co w środku? Sprawdź!

Znaleźliśmy się w sytuacji kryzysowej, związanej z napływem do Polski bardzo wielu osób. Już wcześniej zmagaliśmy się w Polsce z niedoborami mieszkaniowymi, obecnie sytuacja może stać się bardzo trudna i prowadzić do konfliktów i dodatkowych problemów mieszkaniowych. Niezbędne jest uzupełnienie systemu wsparcia, szczególnie w zakresie dotyczącym potrzeb mieszkaniowych i zapewnienia większej stabilności najmu na zasadach rynkowych. 

 

Raport podzielony jest na część diagnostyczną i zawierającą rekomendacje, a całość jest poprzedzona krótkim streszczeniem, z wnioskami z analizowanych danych i rekomendacjami, do wprowadzenia w trzech kolejnych krokach: natychmiast, w ciągu kilku miesięcy i w dłuższym terminie.

[POBIERZ]

Będziemy monitorować opisywane problemy i na koniec całego cyklu mini-raportów, w tomie zawierającym wszystkie publikacje z tego cyklu mieszkaniowego, mamy nadzieję uzupełnić opis prezentowanego problemu i losy proponowanych rozwiązań.


Zachęcamy do przeglądania naszych pozostałych publikacji

A także by obserwować nas na FacebookuTwitterze, oglądać na YouTube

Możliwość komentowania została wyłączona.