Uniwersytet Warszawski na zlecenie Ministerstwa Rozwoju organizuje darmowe studia podyplomowe z rozwoju regionalnego. Pierwsze zajęcia zaczynają się już w listopadzie.
W ostatnim czasie przybywa studiów podyplomowych związanych z tematyką miejską. Często barierą, aby się na nie zapisać jest nie tylko czas, jaki musimy na nie poświęcić, ale ich cena. Zdarza się jednak, że istnieje możliwość pogłębienia swojej wiedzy za darmo. Taką okazją jest m.in. kolejna edycja Akademii Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest dzięki współpracy Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW oraz Ministerstwa Rozwoju.
Program studiów skierowany jest przede wszystkim do pracowników administracji publicznej, którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy. W programie przewidziane są zajęcia dotyczące rozwoju regionalnego i jego wieloaspektowych uwarunkowaniach, przedstawionego z uwzględnieniem kontekstu krajowego i międzynarodowego, np. transport w zintegrowanym planowaniu strategicznym, finansowanie rozwoju regionalnego w Polsce i Unii Europejskiej, kształtowanie ładu przestrzennego, zintegrowane inwestycje terytorialne.
Zajęcia będą prowadzone przede wszystkim w języku polskim, ale uczestnicy Akademii będą mieć również możliwość skorzystania z doświadczenia ekspertów z zagranicy, m.in. z Komisji Europejskiej. Program Akadami oprócz wykładów zakłada wprowadzenie innowacyjnych metod interaktywnej pracy uczestników warsztatów, w tym innowacyjnych gier strategicznych i symulacyjnych oraz warsztatów nakierowanych na tworzenie scenariuszy (scenario workshop).
XI edycja Akademii Rozwoju Regionalnego prowadzona będzie w okresie 3.11.17 – 9.06.18 w formie dwunastu dwudniowych sesji odbywających się w piątki od godziny 15:00 do 18:30, w soboty zaś od 9:00 do 16:00. Przewidziano łącznie 164 godziny zajęć, głównie praktycznych prowadzonych w formie warsztatowej oraz konsultacje i zaliczenie końcowe. Udział w warsztatach, w tym dostęp do literatury i materiałów dydaktycznych jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają również przerwy kawowe w każdym z dni szkoleniowych, a w soboty także lunch. Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu i noclegu.
Wykłady i warsztaty odbywać się będą na terenie Warszawy, w Centrum Konferencyjnym I-View, ul. Mazowiecka 9.
Zgłosić się do Akademii można poprzez:
• wypełnienie formularza dostępnego online
• przesłanie podpisanego formularza faksem: 22 826 21 68
• przesłanie skanu formularza na adres e-mail: a.multanska@uw.edu.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Skala znajomości języka angielskiego
Szczegółowe informacje dotyczące XI edycji Akademii będą na bieżąco pojawiać się na stronie EUROREG.
Pobierz
[ezcol_2third]
Zarządzanie i współpraca w miejskich obszarach funkcjonalnych
Raport o stanie polskich miast
red. K. Janas, W. Jarczewski [/ezcol_2third] [ezcol_1third_end]