OPM
0804.2024

Zapraszamy na Forum Mieszkaniowe 2024 – wydarzenie organizowane przez Habitat for Humanity odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Warszawie

  • OPMR
  • Artykuł

Serdecznie zapraszamy do udziału w Forum Mieszkaniowym 2024 organizowanym wspólnie z Europe Housing Forum przez Fundację Habitat for Humanity Poland oraz Habitat for Humanity International, które odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Warszawie pod hasłem „Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic”. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z UNHCR, Agencją ONZ ds. Uchodźców i Międzynarodową Organizacją ds. Migracji.

Forum gromadzi rozmaitych aktorów sektora mieszkaniowego w celu przedyskutowania i wypracowania innowacyjnych rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju miast i wzrostu gospodarczego.

W tym roku poruszane będą kwestie takie jak:

  • Rozwiązania mieszkaniowe ukierunkowane na potrzeby konkretnych grup: Zbadanie inicjatyw mających na celu wspieranie grup szczególnie wrażliwych, w tym uchodźców z Ukrainy i społeczności romskiej.
  • Innowacyjne strategie i narzędzia finansowania: Odkrycie nowych sposobów na zwiększenie podaży godnego, dostępnego cenowo mieszkalnictwa, takich jak remonty i adaptacja pustostanów oraz zwiększenie zaangażowania sektora prywatnego.
  • Poprawa efektywności energetycznej: Zagłębienie się w środki mające na celu zmniejszenie ubóstwa energetycznego, zgodnie z dyrektywą UE w sprawie budynków i Społecznym Funduszem Klimatycznym.
  • Ewolucja modelu Społecznych Agencji Najmu: Zbadanie ich rosnącego wpływu na krajobraz mieszkaniowy w Europie Środkowej i Wschodniej.
  • Odbudowa po konflikcie w Ukrainie: Złożoność procesu odbudowy, ze szczególnym uwzględnieniem praw własności i praw mieszkaniowych.

Wizyty studyjne: Osoby uczestniczące będą miały okazję odwiedzić lokalne projekty koncentrujące się na gospodarce o obiegu zamkniętym, renowacji pustostanów, nowych rozwiązaniach mieszkaniowych oraz wsparciu dla ukraińskich uchodźców i uchodźczyń, zapewniające cenny wgląd w praktyczne zastosowania omawianych tematów.

Dostępność wydarzenia: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Forum odbędzie się w hotelu Novotel Centrum w Warszawie. Organizatorzy nie zapewniają transportu ani noclegu dla osób uczestniczących. Dla tych osób, które nie mogą uczestniczyć osobiście, zapewniono możliwość udziału w wydarzeniu poprzez platformę Zoom. Podczas rejestracji należy wybrać opcję udziału: STACJONARNY lub ONLINE. Dostępne będzie również tłumaczenie pomiędzy językiem polskim i angielskim.

Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR.

[ZAREJESTRUJ SIĘ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *