[ezcol_3quarter]W ramach programu URBACT III mają powstać 23 nowe Sieci Planowania Działań, których celem jest pomoc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Nabór trwa od 7 stycznia do 17 kwietnia 2019 roku.
Program URBACT III zamierza utworzyć 23 nowe Sieci Planowania Działań. Sieci Planowania Działań mają pomóc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Sieci te skupiają do 10 partnerów z różnych krajów europejskich, chcących dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Partnerzy stworzą Zintegrowany Plan Działania i będą mieli okazję przetestować rozwiązania w małej skali w swoich miastach. Ta praca odbywa się poprzez skupienie lokalnych interesariuszy i pracę zarówno w partnerstwie lokalnym i ponadnarodowym.
W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 40 miast, część także z Polski, m.in. Toruń i Gdańsk. O ich doświadczeniach można przeczytać w publikacji URBACT The Cities in Action-Stories of Change, gdzie opisano działania, które przyniosły pozytywne skutki dla mieszkańców pod względem mobilności miejskiej, miejsc pracy i kwalifikacji, ponownego wykorzystania opuszczonych miejsc, dostosowania do zmian klimatu, zamówień publicznych, transformacji cyfrowej, włączenia migrantów, ubóstwa i zrównoważonego gospodarowania gruntami.
Zainteresowane udziałem w projekcie mogą skorzystać z wyszukiwarki partnerów URBACT. To narzędzie pomocne w łączeniu się miast ze sobą. Można tam opublikować pomysł na projekt, aby powiększyć zasięg odbiorców lub przejrzeć propozycje innych miast, aby dołączyć do sieci.
Gdzie szukać więcej informacji?
Przydatne dokumenty
Więcej informacji na stronie URBACT.
[/ezcol_3quarter] [ezcol_1quarter_end]
Rewitalizacja w praktyce. Modele rozwiązań…
Jak prowadzić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym?
Nowy podręcznik
Raport o stanie polskich miast.
Zarządzanie i współpraca w miejskich obszarach funkcjonalnych
[/ezcol_1quarter_end]
Dodaj komentarz