OPM
1101.2019

Ostatni nabór do Sieci Planowania Działań w URBACT III

  • OPM
  • Artykuł

[ezcol_3quarter]W ramach programu URBACT III mają powstać 23 nowe Sieci Planowania Działań, których celem jest pomoc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Nabór trwa od 7 stycznia do 17 kwietnia 2019 roku.

Program URBACT III zamierza utworzyć 23 nowe Sieci Planowania Działań. Sieci Planowania Działań mają pomóc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych wyzwań miejskich. Sieci te skupiają do 10 partnerów z różnych krajów europejskich, chcących dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Partnerzy stworzą Zintegrowany Plan Działania i będą mieli okazję przetestować rozwiązania w małej skali w swoich miastach. Ta praca odbywa się poprzez skupienie lokalnych interesariuszy i pracę zarówno w partnerstwie lokalnym i ponadnarodowym.

W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 40 miast, część także z Polski, m.in. Toruń i Gdańsk. O ich doświadczeniach można przeczytać w publikacji URBACT The Cities in Action-Stories of Change, gdzie opisano działania, które przyniosły pozytywne skutki dla mieszkańców pod względem mobilności miejskiej, miejsc pracy i kwalifikacji, ponownego wykorzystania opuszczonych miejsc, dostosowania do zmian klimatu, zamówień publicznych, transformacji cyfrowej, włączenia migrantów, ubóstwa i zrównoważonego gospodarowania gruntami. 

Zainteresowane udziałem w projekcie mogą skorzystać z wyszukiwarki partnerów URBACT.  To narzędzie pomocne w łączeniu się miast ze sobą. Można tam opublikować pomysł na projekt, aby powiększyć zasięg odbiorców lub przejrzeć propozycje innych miast, aby dołączyć do sieci.

Gdzie szukać więcej informacji?

  • Można dołączyć do webinariów poświęconych programowi, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania:
  • Ustawicznie uaktualniania lista wszystkich wydarzeń jest dostępna tutaj; można też sprawdzić kalendarz URBACT, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji. Wydarzenia w Polsce będą ciągle uaktulaniane w miarę potwierdzania kolejnych dat.
  • Można wziąć udział w jednym z Dni Informacyjnych organizowanych w pierwszych miesiącach 2019 roku w każdym kraju przez Krajowe Punkty URBACT.

Przydatne dokumenty

 

Więcej informacji na stronie URBACT.  

[/ezcol_3quarter] [ezcol_1quarter_end]

rewitalizacja w praktyce
Rewitalizacja w praktyce. Modele rozwiązań…

 

 

partycypacja w planowaniu przestrzennym
Jak prowadzić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym?
Nowy podręcznik

 

Raport o stanie polskich miast_Zarządzanie i współpraca w miejskich obszarach funkcjonalnych_obserwatorium
Raport o stanie polskich miast.
Zarządzanie i współpraca w miejskich obszarach funkcjonalnych

[/ezcol_1quarter_end]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *