OPM
1901.2017

Nabór – czas start: Dobre Praktyki URBACT oraz Urban Innovative Actions

  • OPM
  • Artykuł

Komisja Europejska uruchomiła drugi nabór wniosków do programu Urban Innovative Actions wspierającego innowacyjne działania miast. Z kolei URBACT ogłosił swój pierwszy nabór na Dobre Praktyki URBACT. W ramach inicjatywy miasta mogą się podzielić swoimi dokonaniami i nawiązać nowe kontakty.

Urban Innovative Actions. Drugi nabór

Komisja Europejska uruchomiła drugi nabór na projekty dotyczące działań innowacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, tzw. Urban Innovative Actions – UIA.

W związku z tym Ministerstwo Rozwoju oraz Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zapraszają na spotkanie sieci na rzecz rozwoju obszarów miejskich (Urban Development Network – UDN).

Spotkanie odbędzie się 9 lutego br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4. Jak informują organizatorzy wydarzenie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej (9:30-13:30) zaprezentowane zostaną zasady drugiego naboru oraz funkcjonowania UIA. Kolejna (14:30-17:00) będzie okazją dla przedstawicieli miast na podjęcie indywidualnych rozmów z ekspertami KE i UIA na temat pomysłów na projekty dotyczące: gospodarki o obiegu zamkniętym, mobilności w miastach oraz integracji migrantów i uchodźców.

Celem UIA jest wsparcie finansowe miast, które pragną przetestować nowe koncepcje i rozwiązania problemów, z którymi muszą się zmierzyć. Całkowity budżet obecnego naboru wynosi 50 mln euro z EFRR. Projekty można zgłaszać do 14 kwietnia br. Szczegółowe informacje o aktualnym naborze dostępne są na stronie UIA pod adresem: http://www.uia-initiative.eu/en/call-proposals

Udział w spotkaniu 9 lutego wymaga wcześniejszej rejestracji (do 01.02 ) na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/UDN-UIA-workshop-Warsaw-registration

Program spotkania ws. Urban Innovative Actions.

Dobre Praktyki URBACT

Nowa inicjatywa skierowana jest do miast, które chciałby się podzielić swoimi dobrymi praktyki zgodnymi z ideą zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju. Jednak zakres tematyczny dobrych praktyk nie jest określony. Mogą dotyczyć zarówno przestrzeni, mobilności, jakości powietrza, jak i kwestii społecznych. Dobre praktyki powinny odpowiadać na problem, z którym może się stykać wiele europejskich miast, i jednocześnie oferować kilka jasnych i konkretnych rozwiązań.

Wybrane miasta uzyskają m.in. możliwość dzielenia się dobrymi praktykami w ramach Sieci Transferu oraz będą objęte specjalnym programem działań promocyjnych i komunikacyjnych promujących to wyróżnienie, wybraną praktykę i historię jaka się z nią wiąże.

Termin nadsyłania propozycji upływa 31 marca 2017.

Szczegóły dostępne na stronie: http://www.urbact.pl/


like_obserwatorium_miasta-minBądź na bieżąco i polub nas na Facebooku


[ezcol_1third]przestrzen_partycypacji_opm_prom-min
„Przestrzeń dla partycypacji”. Rusza kolejny nabór do projektu

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]ted_najlepsze o mieście_opm_obserwatorium-min
Najbardziej inspirujące wystąpienia TEDx o mieście

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]design_obserwatorium_prom-min(1)
Design. Od jajka do miejskiej przestrzeni

[/ezcol_1third_end]

Możliwość komentowania została wyłączona.